Головна Фільми (2479 шт) Серіали (320 шт) Статті про кіно Рейтинг найкращих фільмів Рейтинг найкращих серіалів
Показати меню | Згорнути меню

«Бен-Гур»: Менше хліба і більше арени Тимчасово недоступно!

«Бен-Гур»: Менше хліба і більше арени

«Бен-Гур»: Менше хліба і більше арени **** Історичний пригодницький фільм «Бен-Гур» вийде прокат з 8 вересня 2016 року. Режисер: Тимур Бекмамбетов. В ролях: Джек Х'юстон, Тобі Кеббелл, Родріго Санторо, Морган Фрімен і інші.

Двадцяті роки першого століття нашої ери. Єрусалим знаходиться під п'ятою пихатих римлян, які не поважають місцевих жителів. В аристократичному іудейському сімействі Бен-Гурів підростають двоє синів. Перший - Іуда - улюбленець долі і об'єкт загального обожнювання. Другий - Мессала - прийнятий сирота, замучений комплексом провини за зраду діда і явно недоотримує любові усиновителів.

Щоб довести оточуючим свою спроможність, Мессала відправляється в саме пекло придушувати повстання германців і застряє там на кілька років. Тим часом в Єрусалимі міцніє народний опір так званих зилотів. Зробивши непогану кар'єру в римській армії, Мессала повертається додому і гаряче переконує домашніх ні в чому не потурати повстанцям. Однак у жалісливого Іуди на цей рахунок є своя думка, через що він підставляє під удар сестру і матір, а сам потрапляє в рабство на галерах. Пройде довгих п'ять років, перш ніж Мессалі доведеться відповісти за прояв невиправданої жорстокості.

Шосту екранізацію всесвітньо відомого роману Лью Уоллеса Тимур Бекмамбетов здійснив з розмахом, властивим йому. Режисер скромно зауважує, що не збирається переплюнути успіх гучного фільму 1959, але закріплені на бігших щодуху конях камери відмінно передають весь масштаб задуму, а з комп'ютерною графікою на цей раз не переборщили (на відміну, скажімо від «Лінкольна - мисливця на вампірів »).

Історичні декорації - не більше ніж умовність, тому що у всесвітніх амбіціях римських вождів легко вгадується мілітарна риторика лідерів сучасних розвинених країн. Багато фігуральних висловів немов скопійовані з теленовин - наприклад прагнення легіонерів Цезаря в щоб не стало насадити по всій землі «цивілізований світ, процвітання і свободу» - навіть проти волі народів. Та й саме відчуття якоїсь назріваючої глобальної кризи звичних віровчень, політичних ходів і світоглядів в однаковій мірі властиве іудеям 2000-річної давності і нам. А звучить у фільмі гасло «менше хліба і більше видовищ» в століття виснаження природних ресурсів і розвинених інформаційних технологій знову набуває популярності.

При створенні «Бен-Гура» Бекмамбетову вдалося подолати інерцію, властиву цій тезі. Камертоном фільму і ключем до розуміння авторського задуму стає фігура Ісуса Христа, який хоч і не має безпосереднього впливу на хід подій, але замикає на собі всі початкові сюжетні лінії. Лаконічна сцена Розп'яття взагалі здатна вивернути навиворіт душу глядача і легко нейтралізує нудотний присмак деяких мелодраматичних подробиць. У той же час, Бекмамбетов робить акцент на боголюдську суть Христа, пропонуючи кожному самостійно оцінити всі переваги викладаються їм етичних постулатів.

«Бен-Гур» дає потужний духовний заряд, що змушує чекати анонсованого нещодавно продовження «Страстей Христових» з подвоєним ентузіазмом. Однак деякі євангельські епізоди можна було б інтегрувати в сюжет фільму більш переконливо. Наприклад, один із найбільш непримиренних зилотів носить у фільмі ім'я Дісмас, будучи тескою розп'ятого поруч Христа розсудливого розбійника, але ця ілюзія не отримує ніякого розвитку. Можливо, Бекмамбетову варто подумати про міні-серіали хоча б на чотири серії, де з таких дрібних деталей можна буде виткати ще більш вражаюче полотно.

Додано:
Брейвен (2018) Пригоди Паддінгтона 2 (2017) Геноцид: Гіркі жнива (2017) Форма води (2017) Джуманджі: Поклик джунглів (2017)

Контакти:

Email: [email protected]

Якщо у вас виникли питання, пропозиції або скарги, пишіть на цю пошту.

Правовласникам