Головна Фільми (2844 шт) Серіали (394 шт) Статті про кіно Рейтинг найкращих фільмів Рейтинг найкращих серіалів
Показати меню | Згорнути меню

Сила волі / Гонка (2016)

Race
HD 1080p Постер до фільму Сила волі / Гонка (2016)

Дивитись онлайн українською Сила волі / Гонка (2016)

Клівленд, США, 1933 рік. У родині Оуенс подія. Старший син Джессі прийнятий в університет, який знаходиться в іншому штаті, Огайо, в місті Коламбус. Мати купує Джессі костюм - він тепер студент, повинен виглядати солідно. Джессі темношкірий, а в США в той час діє жорстка расова сегрегація. В коледж Джессі потрапив за свої спортивні досягнення, він чудовий спринтер. Тим часом у тренера легкоатлетів університетської команди з Огайо Ларрі Снайдера проблеми: його бігуни не можуть виграти на студентських змаганнях вже цілих два роки. А Джессі прекрасно зарекомендував себе на стартах в Чикаго.

Джессі з'являється на університетському стадіоні. Снайдер дивиться на його манеру бігу. Після тренування Оуенс з приятелем-темношкірим відправляється в душ, але чорношкірих спортсменів зупиняють білі футболісти університетської команди і вимагають, щоб «ніггери» користувалися душем тільки після них.

Перша розмова Снайдера з Оуенсом. Тренер оцінив здібності спринтера, готовий працювати над поліпшенням його показників, але висуває вимоги: мене не хвилює твоя навчання, особисте життя. На найближчі 28 місяців спортсмен повинен повністю належати тренеру. На носі Олімпіада в Берліні, наближається 1936 рік. Одного таланту для перемоги мало, потрібно буде працювати. Ти це можеш? Джессі каже, що він з шести років працював на збиранні бавовни, тому працювати він звик. Тренер не має наміру робити ставку на рекорди: завтра хтось інший їх поб'є. А ось медалі залишаться. Особливо олімпійські.

Починаються спортивні будні. Джессі долає стометрову дистанцію за час, який інші американські бігуни показують на відстані сто ярдів. Але є проблеми зі стартом. Тренер привчає Джессі якомога довше не підніматися на повний зріст: так збільшується опір повітря. Потрібно робити більш дрібні кроки, час польоту в повітрі - менш ефективний з точки зору результату, ніж моменти зіткнення стопи бігуна з доріжкою. І не потрібно звертати уваги на поведінку глядачів (під час тренувань білі футболісти університетської команди викрикують расистські образи), це всього лише шум. На доріжці - кожен за себе.

У Джессі виникають проблеми з грошима. Справа в тому, що вдома у нього залишилася подруга Міні Руф, на якій він збирається одружитися, тим більше, що дівчина, яка працює в салоні краси, вже народила йому дочку Глорію. Доводиться підробляти на заправці. Плюс навчання, підручники виявилися дорожчими, ніж на це розраховував Джессі. Оуенс пропускає кілька тренувань. Тренер вичитує його за порушення обіцянки працювати. Той відповідає, що йому треба годувати дочку, так що доведеться час тренувань підлаштовувати під його робочий графік. Через деякий час Ларрі забезпечує Джессі місце помічника в легіслатурі штату Огайо. Йому будуть платити 60 доларів тиждень, на службу ходити не доведеться, його робота - тренуватися.

Джессі пошкодив спину, але, незважаючи на травму, він їде в складі університетської команди на змагання великої десятки в Анн-Арбор, штат Мічиган, де Оуенс встановлює шість світових рекордів: в простому бігу, бігу з бар'єрами на різні спринтерські дистанції і в стрибках у довжину. Там вперше Оуенс демонструє свою манеру підготовки до стрибків в довжину: ходить по доріжці для розбігу, приміряючись до дистанції, зазначає попередній рекорд носовою хусткою. Снайдер вважає, що хлопець просто викаблучується, проте подібні дії дійсно допомагають досягти високого результату.

Джессі вирушає на великі змагання в Лос-Анджелес. Там він перемагає одного з найкращих американських спринтерів Юніуса Піккока. У джаз-клубі він знайомиться з розкішною дівчиною із заможної негритянської родини, яка возить його на змагання в різні міста на своєму новенькому автомобілі. Чутки про любовні пригоди Оуенса не без участі всюдисущих журналістів доходять до Міні Руф і вона розриває заручини, не бажає говорити з Оуенсом по телефону. Засмучений Джессі програє змагання в Небрасці своєму конкуренту Піккоку. Відбувається розмова з Ларрі. Тренер вважає, що Джессі сам повинен розібратися в своїх особистих проблемах, спортивні досягнення через них страждати не повинні, адже вік спортсмена недовгий. Ларрі розповідає про те, що він свого часу розлучився з дружиною і що у нього теж є дочка, якій виповнилося вже 18 років. Вибір між спортом і родиною завжди зробити непросто, за помилки молодості іноді доводиться занадто дорого платити. Оуенс розлучається з прихильницею і відправляється в Клівленд, де намагається помиритися з Міні Руф. Та спочатку проганяє невірного нареченого, але через деякий час змінює гнів на милість і погоджується вийти за нього заміж. Молоді святкують весілля.

Йде 1935 рік. До Олімпіади в Берліні залишається трохи часу. У США ведуться дискусії про те, чи варто бойкотувати цей спортивний форум через расову політику нацистського керівництва. Національний олімпійський комітет США надсилає до Берліна як парламентера будівельного магната Евері Брендедж. У столиці Німеччини його зустрічають з пошаною, демонструють олімпійські будівлі. Але Брендедж бачить і расистські гасла. Переговори він веде з Геббельсом, який вважає гру своїм проектом. Як перекладачки виступає кінорежисер Лені Ріфеншталь, яка вже готується до зйомок своєї знаменитої «Олімпії». Брендедж висуває умови, при дотриманні яких американці відмовляться від бойкоту: прибрати расистські гасла, припинити антисемітську кампанію в ЗМІ. Німці погоджуються. Крім того, вони пропонують будівельній компанії Брендедж замовлення на проведення консультацій при будівництві нового будинку посольства Німеччини в Вашингтоні.

Дискусії в США тривають. Проходить голосування в національному олімпійському комітеті. Завдяки зусиллям Брендедж незначною більшістю голосів приймається рішення про участь команди США в олімпійський іграх. У команду будуть включені єврейські і темношкірі спортсмени.

Джессі відвідує один з керівників асоціації сприяння кольоровому населенню. Він закликає бігуна відмовитися від поїздки в Берлін в знак протесту проти расизму як в Німеччині, так і в США. Оуенс оголошує тренеру свою відмову від участі в іграх. Відбувається сварка. Джессі каже, що Ларрі білий і не може зрозуміти, як це - бути темношкірим в Америці. Тренер просить Джессі пройти кваліфікацію, а потім подумати ще раз над своїм рішенням.

Джессі приймає рекомендації тренера і проходить кваліфікаційний відбір в олімпійську команду. Підходить час для прийняття рішення, команда комплектується остаточно. Оуенс вирішує їхати в Берлін після розмови з Піккоком. Той отримав серйозну травму і не зможе виступити на олімпіаді. Він просить Джессі відправитися в Німеччину і «надерти дупу Гітлеру» від імені Піккока. А ось Снайдер до складу делегації США не потрапляє. У нього відсутня олімпійська тренерська ліцензія. Замість нього тренером легкоатлетів призначено іншу людину.

Команда відправляється на олімпіаду на трансатлантичному лайнері. На борту Джессі виявляє Ларрі. Той взяв квиток за свій рахунок і їде третім класом, так само, як і темношкірі спортсмени, тоді як білі олімпійці розташувалися в каютах першого класу. У Берліні урочисто зустрічають спортсменів. Вони поселяються в готелі, де відсутній розподіл за расовою ознакою. На спільних тренуваннях спортсмени різних країн спостерігають один за одним. Джессі дивиться, як працює німецький спортсмен, рекордсмен Європи Луц Лонг. Новий тренер американської команди влаштовує скандал: він незадоволений системою тренування, яку демонструє Джессі. Розлютившись, чемпіон грубо відповідає білому тренеру. Скандал вдається погасити тільки за допомогою Снайдера, якому організовують пропуск на трибуни.

Джессі тріумфально виграє біг на 100 метрів. Його як переможця ведуть на урядову трибуну, де Гітлер як глава держави вітає олімпійців. Але рейхсканцлер вже поїхав, так що Джессі залишається без привітань. Брендедж в гніві.

Змагання зі стрибків у довжину перетворюються в поєдинок Джессі Оуенса і Луца Лонга. Джессі за звичкою обстежує перед стрибком доріжку, а йому зараховують заступ. Невдалою виявляється і друга спроба, знову заступ. Лонг, вивчивши манеру стрибка конкурента, кладе рушник трохи ближче лінії відштовхування. Остання спроба дозволяє Джессі вийти в фінал. Він дякує Лонгу за підтримку. Фінальна серія стрибків німецького і американського атлетів стає низкою рекордів. У другій спробі Лонг встановлює рекорд Європи, але Оуенс тут же показує більш високий результат. Третій стрибок Лонга не зарахований - судді фіксують заступ. Формально перемога вже повинна бути присуджена Оуенсу. Однак Лунц закликає суперника продовжити боротьбу і стрибнути ще. В результаті американський спортсмен встановлює новий олімпійський рекорд. Після церемонії нагородження Оуенс і Лонг разом роблять коло пошани по стадіону. Оператори Лені Ріфеншталь знімають цей момент, перетворюючи майбутню «Олімпію» з пропагандистського фільму в справжній шедевр. Увечері Джессі приходить в номер Лонга. Той ділиться своїми враженнями від життя в расистській державі: до нього спеціально підсилали дівчину, щоб вона в рамках програми гітлерівської євгеніки завагітніла від арійського чемпіона. Лонг закликає Джессі перемогти на наступних змаганнях, в забігу на 200 метрів. Щоб йому не було так прикро за сьогоднішню поразку. На наступний день Джессі одержує і цю перемогу. Незважаючи на заборону Геббельса знімати біг на цій дистанції через неминучу перемоги темношкірого спортсмена, Лені Ріфеншталь особисто зриває чохли з кінокамер і вимагає від міністра пропаганди не втручатися в творчий процес. Естафета 4 по 100 метрів. У конфіденційній бесіді Геббельс просить Брендедж відсторонити від участі в змаганні двох спортсменів-євреїв, щоб не дратувати Гітлера. Рейхсміністр натякає американському спортивному функціонеру на те, що відомості про участь його фірми в німецькому офіційному проекті в разі їх оприлюднення можуть дорого обійтися для його репутації. Брендедж вельми своєрідно виконує побажання Геббельса. Він умовляє американських спортсменів включити в складі естафетної четвірки замість двох євреїв пару темношкірих, в тому числі і Джессі Оуенса. Досвідчений спринтер не впевнений, що зможе гідно виступити в незнайомій йому дисципліні.

Увечері Ларрі приходить до Джессі і продовжує розмову. Він розповідає Оуенсу, як в молодості батько подарував йому літак, він не відмовив собі в задоволенні політати, зазнав аварії. Через це перспективний спортсмен Снайдер пропустив Олімпіаду в Парижі 1924 року. А у нього були шанси стати чемпіоном. Більше такої можливості у нього не було. Звичайно, підводить підсумок Ларрі, польоти в небі дарують прекрасні відчуття, але олімпійські медалі - все одно крутіше. Джессі погоджується бігти естафету тільки після того, як на цей крок дають своє благословення спортсмени-євреї. Знову тріумф. Тепер олімпійська перемога супроводжується і світовим рекордом.

Перед поверненням на батьківщину Джессі Оуенс робить шляхетний жест: одну зі своїх чотирьох золотих медалей він пропонує Ларрі. Той з жалем відмовляється від безцінного подарунка. Лені Ріфеншталь просить Джессі допомогти їй у зйомках фільму. Вона знімає кілька постановочних дублів його стрибка. На слова Джессі про те, що такі зйомки - неправда, Лені заперечує: чемпіонський стрибок був насправді, а вона тільки зробить так, щоб його побачили в більш виграшному ракурсі майбутні покоління.

На батьківщині Джессі вітає мільйонний натовп шанувальників. Але на урочистий прийом в фешенебельному нью-йоркському готелі в честь олімпійських перемог Джессі Оуенсу і його дружині доводиться пройти через службовий вхід. Так і повинно було для темношкірих. Частково втішає пригнічену пару прохання білого хлопчика-кухарчика дати йому автограф.

Показати деталі фільму

Фільм Сила волі / Гонка (2016) дивитись онлайн

Додати в закладки: 0
IMDb Рейтинг Рейтинг: 7.1/10 (26,587 голосів)
Рейтинг: 8.2/10 - 5 голосів (рейтинг world-ua)

Якщо не працює фільм, то просто напишіть коментар. Ми одразу це побачимо і найближчим часом виправимо.

Зараз тимчасові проблеми з відео хостингом, можуть не відтворюватись довго файли, або відсутня 720 якість на деяких файлах. Це може затягнутись на місяць. Деяких відео взагалі зараз немає, так як брались плеєри з сайту фс який закрили. Ведуться роботи по відновленню фільмів та серіалів. На 1 серіал може піти ціла доба.

Найкращим для прегляду браузером є Google Chrome. З цим браузером найменша вірогідність, що відео не буде працювати.

Додано:
Брейвен (2018) Смерть Сталіна (2017) Оселя тіней (2017) Дужчий / Сильніший (2017) Інопланетна конвергенція (2017)

Контакти:

Email: world-ua@ukr.net

Якщо у вас виникли питання, пропозиції або скарги, пишіть на цю пошту.

Правовласникам